Com-Com Zone
Witamy na forum
Centrum Rozwoju Com-Com Zone
Informujemy, że zmienił się regulamin forum. Aby móc odpowiadać w postach, potrzeba się zarejestrować. Konto wymaga potwierdzenia rejestracji.

Dzięki rejestracji zyskacie wiele ułatwień i możliwości.

Pozdrawiamy

Join the forum, it's quick and easy

Com-Com Zone
Witamy na forum
Centrum Rozwoju Com-Com Zone
Informujemy, że zmienił się regulamin forum. Aby móc odpowiadać w postach, potrzeba się zarejestrować. Konto wymaga potwierdzenia rejestracji.

Dzięki rejestracji zyskacie wiele ułatwień i możliwości.

Pozdrawiamy
Com-Com Zone
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Zaloguj

Zapomniałem hasła

Warto zajrzeć
free forum

koral.dl.pl

Trochę teorii :)

Go down

Trochę teorii :) Empty Trochę teorii :)

Pisanie  Admin Pią Paź 30 2009, 16:50

Fitness – trochę teoriiTermin Fitness obejmuje wszystko co przyczynia się do poprawy naszego zdrowia, a więc przede wszystkim różne formy aktywności, kształtujące i usprawniające nasze ciało. Ich skuteczność zależy też od diety i nawyków higienicznych czy pielęgnacyjnych.Uczestnictwo w zajęciach grupowych fitness nie wiąże się w żaden sposób z rywalizacją i walką o wyniki. Jedynym „przeciwnikiem” dla uczestnika zajęć fitness jest jego własna słabość, z która musi się zmierzyć i ją przezwyciężyć, by dotrzeć do wytyczonego przez siebie celu, którym może być np. szczupła sylwetka.Dlaczego warto ćwiczyć1. Przełamanie własnych słabości, lenistwa i zastąpienie bezczynności pozytywnym działaniem buduje pewność siebie, wiarę we własne siły i poczucie większej kontroli nad własnym życiem.

2. Z zajęć grupowych fitness mogą korzystać wszyscy, bez względu na wiek, stan zdrowia oraz stopień wytrenowania.

3. Dzięki ćwiczeniom organizm uwalnia produkowane związki chemiczne o działaniu przeciwbólowym, poprawia się siła mięśni, wzmacniają kości i więzadła, poprawia się kondycja.

4. Charakter zajęć sprzyja kontaktom towarzyskim; w grupie łatwiej zbijać zbędne kalorie, łatwiej się wzajemnie mobilizować i przyjemniej się zmagać z trudnościami. Zajęcia to nie tylko relaks po całodniowym stresie w pracy, ale również często odpoczynek od nużących obowiązków domowych. Efektem zajęć fitness jest też wykonywanie obowiązków dnia codziennego bez oznak przemęczenia. Już jedna godzina doda sił i energii na kolejne dni, przyniesie radość oraz pozwoli zminimalizować stres. Zaczniemy się częściej uśmiechać

5. Skutki oczywiste czyli poprawa sylwetki, kondycji, wydolnościPodstawowe wskazówki:1. Zaczynając przygodę z Fitnessem koniecznie poinformuj Instruktora o swoich kontuzjach, wadach postawy, przebytych operacjach, itp. Poproś Instruktora o pomoc w doborze odpowiedniej formy zajęć, dopasowanej do możliwości Twojego organizmu i nastawionej na osiągnięcie zamierzonych przez Ciebie celów. Zawsze po dłuższej przerwie w uprawianiu sportu nie forsuj organizmu i zacznij od ćwiczeń o mniejszej intensywności2. . Pamiętaj, że rozgrzewka przed każdym treningiem jest konieczna, ponieważ przygotowuje organizm do zwiększonej aktywności i wysiłku. Nie mniej ważne od rozgrzewki są stretching i wyciszenie organizmu pod koniec zajęć.3. Przestrzegaj zaleceń Instruktora! Zwracaj uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń- to pomoże Ci bezpiecznie wykonywać zaplanowany trening, a tym samym uniknąć wszelkich kontuzji.Niezbędnik nie tylko sprzętowy1. Wygodny, „ oddychający” strój
2. Lekkie obuwie dostosowane do tego rodzaju treningu
3. Butelka wody mineralnej lub napoju izotonicznego
4. Ręcznik
5. Pozytywne nastawienie

Terminy Zajęć
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 5
Join date : 06/08/2009
Skąd : Kraków

http://comcomzone.pl

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach